SZC logo

Ceglédi Szakképzési Centrum

OM kód: 203068/004 | 2700 Cegléd, Kossuth Ferenc utca 32.

Intézmény logo

Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Technikum

HírekKözérdekű adatokOUTLOOKKRÉTA

Hírek

2024. febr. 12.


Admin

  Strasbourgi EP látogatás

  Iskolánk 24 tanulója és két oktatója vehetett részt a strasbourgi Európa Parlament programján

  Strasbourgi EP látogatás

  Iskolánk részt vett az Európai Parlament által szervezett Euroscola programban, melynek keretei között Európa fiataljai lehetőséget kapnak, hogy találkozzanak, megvitassák nézeteiket.

  Iskolánk diákjai ötödik alkalommal képviselték országunkat ebben a programban.

  Február 8-án izgalmas kirándulás vette kezdetét Strasbourgba, az úton a résztvevők megcsodálták a Burghausen várában rejlő történelmi kincseket. Következő napjukat a parlamentben töltötték, ahol Delphine Colard, a parlament szóvivője és Marc Angel, a parlament alelnöke személyesen válaszoltak kérdéseikre, délután pedig az Európai Parlament működését szimulálták sok más külföldi iskola diákjaival együtt. Több mint 700 diák vett részt a programban az Unió országaiból. Szombaton délelőtt ellátogattak a Mutzig erődbe, melyet Strasbourg és a Német Császárság franciák elleni védelmére építettek a 19. század végén. A 7000 fős erődrendszer a Maginot-vonal hátsó védelmi vonalának része lett a két világháború között. Természetesen a városnézés sem maradhatott el Strasbourgban, megcsodálták a katedrálist és Petite France hangulatos utcáit, házait. Utolsó napjukon hazafelé meglátogatták a Mercedes-múzeumot, ahol megtekinthették mind a régi, mind az új autókat. Kísérőtanáraik Czerovszki Mónika és Tótin Lóránt voltak, akiknek köszönhetően felejthetetlen élményekkel gazdagodtak diákjaink.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Diákdiri választás eredménye

  Diákdiri választás eredménye

  A diákdiri választás eredménye. Gratulálunk a győztesnek!

  2024. márc. 20.


  Admin

  Diákdiri választás

  Diákdiri választás

  2024. március 20-án diákdiri választás lesz.

  2024. márc. 18.


  Admin

  Alapítvány

  Alapítvány

  Ceglédi Közgazdasági Alapítvány

  2024. jan. 21.


  Admin


  Partnereink

  SZC logo

  Ceglédi Szakképzési Centrum


  Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Technikum

  2700 Cegléd, Kossuth Ferenc utca 32.


  2024Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Technikum